Forge of Empires jest kolejną grą niemieckiej firmy InnoGames, po sukcesie takich gier jak Grepolis oraz Plemiona. W grze wcielamy się we władcę początkowo małej wioski w epoce kamienia łupanego. Musimy rozwijać nasze włości przez sześć epok aż do późnego średniowiecza. Drzewko technologi rozwijamy za pomocą punktów rozwoju, które naliczają się 1 pkt na godzinę, dodatkowe punkty możemy kupić za monety oraz diamenty. Niestety każdy kupiony punkt za monety jest coraz droższy.

Forge of Empires Ekonomicznie

FoE stawia bardzo duży nacisk na ekonomie, w grze oprócz podstawowych surowców takich jak monety, zaopatrzenie i diamenty (waluta premium), mamy możliwość produkcji 25 dodatkowych: kamień, drewno, marmur, barwnik, wino, wapień, heban, żelazo, tkanina, biżuteria, miedź, granit, alabaster, złoto, miód, cegła, lina, sól, szkło, bazalt, mosiądz, jedwab, suszone zioła, proszek talkowy, proch strzelniczy. Bez obaw, na początku wystarczą nam dwa pierwsze, dodatkowe surowce będą nam potrzebne wraz z rozwojem naszego miasta w kolejnych epokach. Za produkcję złota odpowiedzialne są budynki mieszkalne oraz ratusz (centrum naszego imperium). Zaś za zaopatrzenie budynki produkcyjne. Za pozostałe surowce budynki towarowe.

Żeby nie było za łatwo, w Forge of Empires mamy ograniczoną ilość pól pod budowę, które możemy rozszerzać poprzez rozwój badań w drzewku technologi, podbijając poszczególne prowincje na kontynencie, walki z innymi graczami oraz za diamenty. Ogólna liczba pól też jest ograniczona, co sprawia, że musimy się nieźle nakombinować aby upchnąć jak najwięcej budynków w naszym mieście.

Język: Polska
Wydawca: InnoGames
Platforma: przeglądarka www
Waga pliku: -
Gatunek: Strategiczna
Grafika: 3D
PvP: Tak

Podbijając niektóre prowincje na naszym kontynencie otrzymujemy bonusy do wydobycia niektórych surowców, tak jak wspomniałem wyżej pola rozszerzeń, oraz monety i zaopatrzenie. Zwieńczeniem ekonomi w Forge of Empires jest handel, na uwagę zasługuje to, że w grze możemy handlować z realnym graczem lub z komputerem (ten drugi niestety ma zabójczy przelicznik, 1:10). Dzięki bonusom (różni gracze mają różne bonusy) i żyłce handlowca nie musimy budować wszystkich budynków towarowych, co za tym idzie oszczędzamy pola pod budowę :). Dodam jeszcze, że prowincje możemy zdobywać drogą negocjacji, ja jednak preferuję drogę miecza ;)

Droga zimnej stali w Forge of Empires

Walki w FoE prowadzimy w systemie turowym, tutaj dobra wiadomość dla fanów Herosów, system przypomina ten z legendarnej już gry. W bitwie możemy wystawić maksymalnie 8 żołnierzy, co sprawia, że o wygranej nie decyduje wielkość armii, ale nasza taktyka, czyli np. dobór odpowiednich jednostek oraz wykorzystanie ukształtowania terenu w czasie bitwy.

Wielkim minusem Forge of Empires jest to, że puki co, nie ważne czy walczymy z komputerem czy realnym graczem, drugą stroną kieruje bot.

Podsumowanie

Gra puki co jest w wersji Open Beta, więc wszystko jeszcze przed nami, twórcy na oficjalnym blogu gry już zapowiadają wprowadzenie nowej epoki – „Epoka Kolonialna” oraz szereg innych nowości. Mimo minusów gra wprowadza pewien powiew świeżości w grach na przeglądarkę, zadowoleni na pewno będą fani popularnej serii Empire Earth.

Graj teraz za darmo!

Najczęściej wyszukiwane frazy:

  • forge of empires jak zdobyć diamenty
  • forge of empires kody na diamenty
  • forge of empire jak zarobić dimenty darmo
Forge of Empires – poprowadź swoje imperium przez wieki
3 votes, 10.00 avg. rating (99% score)
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

3 Responses do “Forge of Empires – poprowadź swoje imperium przez wieki”

  1. Jonasz pisze:

    Lubię ten styl graficzny w grach. A co do kolejnej epoki – epoki kolonialnej – jak będzie sukces pierwszej części to mogą ciągnąć dalej aż po Science Fiction, dlaczego nie. Zresztą zdziwiłbym się bardzo gdyby tego nie zrobili. :)
    Jonasz ostatnio opublikował..Ergohuman 2.0 od Ergomax – oceniamy prototypMy Profile

Dodaj komentarz

CommentLuv badge

Human Verification: In order to verify that you are a human and not a spam bot, please enter the answer into the following box below based on the instructions contained in the graphic.


Poinformuj mnie o nowych komentarzach na e-mail. Możesz także SUBSKRYBOWAĆ ten wpis bez komentowania.